Zabiegi z użyciem botoxu

Botox wykazuje określone działanie lecznicze w medycynie estetycznej przy walce ze zmarszczkami, leczeniu kurczu twarzy i powiek czy nadmiernej potliwości.
Preparat ten wykorzystuje się w celu usunięcia zmarszczek. Stosowany jest na wygładzenie zmarszczek czoła i brwi, szczególnie tzw. lwiej zmarszczki. Można go używać w celu wyeliminowania zmarszczek wokół oczu (kurze łapki), ust i nosa. Ponadto Botox można łączyć z innymi zabiegami, np.: wypełniaczami, co pozwoli na całkowite wygładzenie twarzy.
Stosuje się jej niewielkie, dokładnie określone dla danego pacjenta ilości, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny.
Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dni. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

Ważne informacje:

  • Czas trwania zabiegu: około 30 minut
  • Rodzaj znieczulenia: miejscowe
  • Rekonwalescencja 1-2 dni

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Obecności ognisk zakażenia w organźmie (zmiany zapalne okołozębowe, przeziębenie, gorączka, opryszczka, itp).
  • Współistnienia takich chorób jak cukrzyca, niewyrównane nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca.
  • Przyjmowanie na stałe leków zaburzających krzepliwość krwi (aspiryna, polopiryna). Wymienione środki powinny być odstawione na 2 tygodnie przed palnowanym zabiegem.
  • Ciąża.